Figyelmeztetés: Az alábbi tippek nem minősülnek szakszerű egészségügyi tanácsadásnak! Fogyókúra elkezdése előtt fordulj kezelőorvosodhoz! Ne kezdj hirtelen szigorú diétába szakember segítsége nélkül, különösen, ha valamilyen egészségügyi problémával rendelkezel!
A tápanyagokban gazdag reggeli elfogyasztásával biztosíthatjuk a szükséges energialöketet a korai órákban, ezen kívül megelőzhetjük a napközben esetlegesen ránk törő evési kényszert. Kitűnő választás reggelire például a teljes kiőrlésű pékáru egy kis gyümölccsel vagy joghurttal, esetleg egy finom, házi készítésű gyümölcs/zöldségturmix. Ne hagyjuk ki a reggelit - még ha csak egy banánt vagy egy kis müzlit tudunk is bedobni, ne induljunk a napnak üres gyomorral!
Az ebédet igyekezzünk minden nap hasonló időpontban elfogyasztani. A napközben beiktatott, tízóraira és uzsonnára elfogyasztott egészséges nassolnivalók - gyümölcsök, aszalványok, chia puding, smoothie - után jól esik a könnyű vacsora, például sovány hús párolt zöldséggel, tonhal-, lencse- vagy babsaláta.
Az egészséges táplálkozás egyik alappillére a rendszeresség. A napi 3 főétkezéssel és a kisebb köztes étkezésekkel elkerülhetjük a hirtelen ránk törő éhségérzetet, valamint jót teszünk emésztőrendszerünknek is.
Tipp - Egészséges nasi alternatívák: Ha szeretnél kipróbálni valami újdonságot, kóstold meg az aszalt goji bogyót (lícium gyümölcs), tengeri sós plantain chipset (főzőbanán chips), vagy egy egzotikus, távol-keleti csemegét, a galagonya gyümölcskockát!
Ne feledkezzünk meg a bőséges folyadékpótlásról sem: a legjobb választás a víz és a cukrozatlan tea, valamint kisebb mennyiségben a natúr, 100%-os (ideális esetben házi) gyümölcslé. Az elegendő folyadékfogyasztás fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni, hiszen az emésztőrendszer egészségének megőrzésétől kezdve, az idegrendszer normál működésének fenntartásán keresztül és a rugalmas, szép bőr megőrzésén túl számos egyéb élettani funkcióra van jó hatással.
Ha korábban nem sportoltunk rendszeresen, vagy hosszú időn át hanyagoltunk mindenféle mozgásformát, kövessük a fokozatosság elvét: hetente három alkalommal sétáljunk, biciklizzünk vagy kocogjunk - válasszunk könnyű mozgásformát, hogy a sportban örömünket leljük! A kezdeti sikerek után jöhet valamilyen nagyobb kihívás, hosszabb táv, intenzívebb mozgásforma.
A mozgás örömébe könnyen bele lehet szeretni: s az ember azon veszi észre magát, hogy már alig várja, hogy újra bringára pattanjon vagy indulhasson a következő táncos aerobic-órára! Persze, a motiváció időnként alább hagy, ezeken a napokon érdemes visszatekinteni a már elért sikerekre, mérföldkövekre, továbbá segíthet fenntartani a lelkesedést, ha egy baráttal, esetleg csoportban sportolunk! Kocogás, biciklizés, aerobic, zumba, úszás és még sok más - a lehetőségek sora hosszúra nyúlik, válaszd a számodra legszimpatikusabb, az egészségügyi állapotodnak is megfelelő mozgásformát! Hajrá, sok sikert!
L-karnitint, krómot és cinket tartalmazó étrend-kiegészítő sportolóknak és az aktív életmód kedvelőinek. Fiataloknak és időseknek egyaránt ajánlott.